Otse põhisisu juurde

IT juhtimine ja riskihaldus

Dave Cutler on Ameerika arvuti arhitekt ja tarkvarainsener, kes on andnud suure panuse arvutiteaduse valdkonda. 1988. aastal liitus Cutler Microsoftiga, et juhtida personaalarvutite kaasaskantava operatsioonisüsteemi väljatöötamist, mis võiks töötada paljude erinevate arvutiarhitektuuridega. 

Windows NT peaarhitekt Dave Cutler oli suur eeskuju kõigile oma tiimi liikmetele. Ta töötas kontoris kella kuuest hommikul hiliste öötundideni peaaegu 7 päeva nädalas. Kõik tema alluvuses töötavad insenerid tundsid tema mõju ning olid sunnitud sama tegema. Töötajad on ka hiljem kommenteerinud, kuidas nad ülemust Cutlerit kartsid, eriti siis kui nad polnud oma tööga hakkama saanud. Oma meeskonna poolt nii imetletud kui ka kardetud. Cutler ei lasknud kellelgi oma ideede elluviimist takistada ning sattus sageli teravatesse konfliktidesse oma programmeerijate, Microsofti kõrgema juhtkonna ja isegi Bill Gatesi endaga. (Codinghorror, 2014)

                                (Wikipedia, 2008)

Üldiselt peetakse Dave Cutlerit arvutiteaduse maailmas laialdaselt legendaarseks tegelaseks, kes on tuntud oma erakordsete tehniliste oskuste, nägemusliku mõtlemise ja märkimisväärse panuse poolest operatsioonisüsteemide valdkonda. Cutler on tuntud ka tugeva tööeetika ja pühendumuse poolest projektides. Teda kirjeldatakse kui visionääri ja perfektsionisti, kes kirglikult kompab arvutiteaduse valdkonnas võimaliku piire.


Bill Gates on tuntud ettevõtja ja maailma ühe suurima tehnoloogiaettevõtte Microsofti endine tegevjuht. Ta asutas firma aastal 1975 koos Paul Alleniga ning ettevõttest sai ülemaailmne tarkvara ja tehnoloogia liider. 

Gates on tuntud oma võime poolest keerulisi ideid ja kontseptsioone selgelt ja lühidalt edasi anda. Tal on anne seletada tehnilisi mõisteid lihtsate sõnadega, mis on kergesti arusaadavad suurele hulgale publikule, sealhulgas mitte-ekspertidele. Selline väljendusoskus võimaldab tal veenvalt müüa oma visiooni ja eesmärke töötajatele, partneritele kui ka klientidele. Bill Gatesi teatakse kui väga entusiastlikku, lausa obsessiivset persooni. Ta on oma tõe kuulutamise nimel kasvõi seinast läbi pugema, samas võib oma esinemistes kasutada anekdoote võib toob näiteid päriselust, et olla rohkem relatable ning muuta oma sõnumid paremini võrreldavaks. (Inc, 2019)

        (CNBC, 2017)

Bill Gates on hea suhtleja nii tänu oma fenomenaalsetele teadmistele kui ka kirele, loo jutustamise võimele ja publiku kaasa tõmbamise oskusele.


Allikad:

https://www.inc.com/carmine-gallo/in-just-80-seconds-bill-gates-perfectly-explained-one-of-worlds-greatest-challenges.html

https://blog.codinghorror.com/showstopper/


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Arvutid ja paragrahvid IIː litsentsid ja autoriõigus

 Ärivaraline litsents on tasu toote või teenuse kasutusõiguse eest. Näiteks litsents, mida peaaegu iga arvutikasutaja omab on Microsoft Windowsi eest. Sellised litsensid kaitsevad tarkvarafirma omandit. EULA annab litsenseerijale võimaluse tarkvara kasutusele anda, ilma, et seda kasutajale müümata. See võimaldab paremini kontrollida tarkvara levitamist ja kasutamist. EULA kokkulepped on suur hulk teksti, mille enamus kasutajaid jätab lugematta. Omast kogemusest tean, et kerin selle teksti kiiresti lõppu tarkvara kohe kasutama hakata. Seda laiskust on hakanud litsentsiandjad ära kasutama. Pikka peenesse teksti lisatakse üha rohkem ühepoolseid tingimusi.  (iPleaders, 2021) GNU GPL eesmärk on hoida tarkvara vabana. Igaüks, kes kasutab GPL-iga kaetud tarkvara võib seda oma suva järgi edasi arendada ja lisada sinna oma suuri ideid ja suuri visioone. Catch on paraku see, et kõik sinu poolt arendatud lisahea kuulub samuti levitamisele selle sama GPL litsensiga, ehk siis tasuta. Seega kui Naat

Arpanetist Facebookini - Interneti kujunemislugu

Üht, mis võiks tänasele netikasutajale ikka veel tuttav olla 60ndate aastate arvutimaailma valitsesid mainframed. Need olid väga suure jõudlusega monstrumid, mille ülalpidamine oli kallis ning mida suutsid endale lubada ainult suurfirmad. 1971. aastal loodi UNIX, mis töötas miniarvutidel ning pidi pikas perspektiivis mainframe välja tõrjuma. UNIXi saavutas kiiresti tohutu populaarsuse, sest ta porditi kiiresti enam-vähem kõigile miniarvutitele seda eelkõige tänu avatud lähtekoodile. Koos UNIXiga loodi uus programmeerimiskeel C, seega on UNIX ja C lahutamatult seotud. Sellest on möödas rohkem kui 50 aastat, kuid C on endiselt üks populaarsemaid programmeerimiskeeli aga UNIXist enam ei räägita. Miks? Aastal 1991 otsustas Soome üliõpilane Linus Torvalds portida UNIXi PC arvutile. See idee jagas maailma arvutikommuuni kaheks. Ühed olid skeptilised, sest tolle aja PC-d olid UNIXi jaoks liiga nõrgukesed. Teine osa oli vaimustuses ja kohe tekkis palju fänne, kes tahtsid projektis kaasa lüüa i

Tarzan suurlinnas: võrgusuhtluse eripäradest

Virginia Shea esimene käsk “Ole inimene” tuletas mulle meelde ütluse “internet ei unusta”. Tänapäeval on saanud see tõelisemaks kui eales varem. Iga samm ja kommentaar jätab maha digitaalse jalajälje. Digitaalsed jalajäljed jagunevad kaheks - passiivsed ja aktiivsed. Aktiivne digitaalne jalajälg on isiku enda poolt jagatud informatsioon või kommentaar internetis. Seda informatsiooni on võimalik üles leida veel aastate pärast. Salvestusmaht on tänapäeval piiramatu ja äärmiselt odav, mitte midagi ei visata minema. Aeg on toonud kaasa ka nähtuse cancel culture. Sisuliselt tähendab see mõne isiku boikoteerimist, kes leitakse olevat käitunud või rääkinud hetkel populaarsete või levinud trendide ja arvamustega vastuolus olevalt. Cancel culture ohvriteks sattuvad enamasti kuulsused ja teised tähelepanu keskmes olevad persoonid, kes on öelnud midagi mõtlematut, vastuolulist või äärmuslikku, ehk siis jätnud maha negatiivse digitaalse jalajälje. Passiivne digitaalne jalajälg on kasutaja teadmata